Dnia 22.06.2018 r. dzieci z grup Tygryski” i „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Ciepłowni „Ponidzie” na zaproszenie Przewodniczącego Komunalnego Związku Ciepłownictwa.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały taśmociąg do transportowania węgla i miału, kotły oraz inne pomieszczenia ciepłowni. Z bliska zobaczyły cały proces powstawania ciepła systemowego. Na pamiątkę dzieci otrzymały Dyplomy Małego Ciepłownika, węgielki i słodycze.

Przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom KZC „Pnidzie” za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę.

Dnia 21.06.2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego z udziałem rodziców w grupie – „Pszczółek”, „Motylków” i „Wiewiórek”. Był to dzień pełen przeżyć i wzruszeń dla dzieci, rodziców, Pani dyrektor oraz nauczycielek. Dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny.

„Pszczółki” przywitały rodziców oraz zebranych gości polskim tańcem narodowym „Polonezem”. Zatańczyły go z gracją i ogromnym zaangażowaniem.

„Motylki” przedstawiły układ choreograficzny z kolorowymi chusteczkami do utworu „Holidays”.

„Wiewiórki” zaprezentowały taniec z balonami do piosenki pt. „Tęcza”. Były wiersze, piosenki oraz wspaniałe tańce, które zachwyciły wszystkich.

Dzieci młodsze pożegnały starszych kolegów wierszykiem pt. „ Żegnajcie starszaki ” .

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców. Pani dyrektor wręczyła dyplomy dla Rady Rodziców i podziękowała za zaangażowanie na rzecz przedszkola.

Przedstawiciel Rady Rodziców Pan Tomasz Jasiński również na ręce Pani dyrektor przekazał podziękowania dla wszystkich pracowników przedszkola a dzieciom życzył miłych wakacji.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć edukację w klasie pierwszej.

Życzymy im wielu sukcesów w szkole oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.

Pamiętajcie o nas, o swoim PRZEDSZKOLU!

W czerwcu grupę Tygrysków odwiedziła pani dietetyk Anna Kalska.

Pani Ania przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania. Starała się  przekonać dzieci do konieczności spożywania 5 - 6 posiłków dziennie, nakłaniała do potraw- tych mniej kochanych przez przedszkolaków – surówek, warzyw, owoców, itp., a ograniczenia tego co dzieci lubią chyba najbardziej słodyczy, coca-coli, itp. :)

Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały za przemiłą lekcję o zdrowym odżywianiu. Tygryski zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły pani Ani śliczny kwiat.

„Sport to zdrowie" – każdy to wie!
Od najmłodszych lat dbamy o rozwój ruchowy naszych przedszkolaków, poprzez zabawy i ćwiczenia. Dzieci z grupy „Misie" aktywnie uczestniczyły w zajęciu sportowym przeprowadzonym przez Pana Rafała Prędkiego – trenera sportowego i jednocześnie rodzica naszego wychowanka.
Mali sportowcy wykazali ogromne zainteresowanie zajęciami i chętnie wzięły udział we wszystkich zabawach sportowych. Dzieci w podziękowaniu namalowały i wręczyły Panu Rafałowi kolorowe obrazki.

Dnia 07.06.2018 r. odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Piosenki Przedszkolnej pt. „Mam Talent", którego organizatorem były p. Lidia Kumor i p. Marta Trelińska.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Jury wyłoniło zwycięzców oraz nagrodziło dyplomami i upominkami książkowymi.
Wszystkim dzieciom gratulujemy. Dziękujemy za przygotowanie ulubionych piosenek paniom i dzieciom.
Dziękujemy również Komisji, która precyzyjną fantazją muzyczną oceniła małych artystów.