11 października dzieci z grup „0” wspólnie z nauczycielkami zaprosiły do Przedszkola, panią Agnieszkę Jasińską z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach – Filia w Busku-Zdroju.

Pani bibliotekarka przygotowała dla przedszkolaków szereg ciekawych wierszy J.Brzechwy, których treść ilustrowała sylwetami.

Podczas prezentacji wierszy nasi milusińscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, szukali postaci ilustrujących treść, a następnie umieszczali je na barwnej makiecie przygotowanej przez p. Agnieszkę. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o pozytywnym odbiorze zajęć.

Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy p. Agnieszce, że przyjęła nasze zaproszenie.

Dary jesieni, a wśród nich pyszne owoce i warzywa były tematem zajęć w grupach dzieci 6-letnich.
Pszczółki, wiewiórki i motylki wiedzą już, że ich jedzenie jest bardzo ważne dla zdrowia, dlatego z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których obierały, kroiły warzywa i owoce by zrobić z nich sałatkę oraz sok.
Takie działania wpływają na przezwyciężenie niechęci do spożywania niektórych potraw.

04 października 2017 r. odbyła się w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Busku-Zdroju uroczystość otwarcia nowo dobudowanego skrzydła naszego przedszkola.
Ten doniosły moment rozpoczął się przecięciem wstęgi przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój p. Waldemara Sikorę, dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku-Zdroju p. Marzenę Kornaś i Wykonawców p. Mariusza Szafrańca, Henryka Szafrańca i Pawła Szafrańca.
     W przecięciu wstęgi uczestniczyły również dzieci Kamilka, Piotruś, Ada i Oliwer. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, władz oświatowych, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola.
Kolejnym punktem były przemówienia Pana Burmistrza Waldemara Sikory i Pani Dyrektor, która w imieniu nauczycieli, pracowników, dzieci i ich rodziców złożyła serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego szczytnego przedsięwzięcia.
     Następnie dzieci z grup Pszczółki, Motylki, Wiewiórki zaprezentowały specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny „Nasze Kochane Przedszkole".
     Wierszem, piosenką i tańcem wyraziły radość i zadowolenie. Na zakończenie części oficjalnej dzieci wręczyły wszystkim zaproszonym gościom słodki upominek.
W ostatnim etapie uroczystości ks. Adam z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju dokonał poświęcenia budynku, natomiast przybyli goście mieli możliwość zwiedzania obiektu.

W ślad za słowami Janusza Korczaka

„ Kiedy śmieje się dziecko,
                                śmieje się cały świat".

Życzymy wszystkim Przedszkolakom
Wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką
Sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony
W naszym przedszkolu z kolegami i koleżankami
Był pełen uśmiechu!

Biedronki wiedzą co należy robić, aby być zdrowym.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym,co sprzyja, a co szkodzi zdrowiu. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o środowisko i znamy znaczenie słowa „ekologia”.

Doskonale wiemy jak troszczyć się o zdrowie, ale i dbać o swoje bezpieczeństwo – bo znamy numery alarmowe

16 września 2017r. w grupie „Misiów” odbyły się zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzieci słuchając opowiadania M.Terlikowskiej pt: „Draka o drogowych znakach” poznały misia, który jeździł samochodem mimo nieznajomości zasad ruchu drogowego i znaków.

Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę , miały możliwość pobawić się w prawdziwych uczestników ruchu drogowego: jeździły autami- zabawkami, ustawiały makiety znaków przy ulicy zrobionej na sali. Na koniec zdobyte wiadomości zastosowały wykonując ćwiczenie w kartach pracy.