Zima to bardzo trudny okres dla ptaków, ale z naszą pomocą będzie im z pewnością łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach pamiętają nasze przedszkolaki.

Dzieci z grupy Sówki zawiesiły w ogrodzie przedszkolnym karmnik

i systematycznie dbają o to, by nie brakowało w nim ptasich przysmaków.

Dokarmiając ptaki przedszkolaki uwrażliwiają się na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

10 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka pt.”Nasze Betlejem” w wykonaniu dzieci z grupy „Pszczółki”. Na to spotkanie pani Dyrektor Marzena Kornaś zaprosiła wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z personelem. Propozycja takiego spotkania powstała z potrzeby niesienia pomocy, nawiązania serdecznych kontaktów, jak również kontynuacji współpracy. Goście z wielki zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Dzieci bardzo odpowiedzialnie wywiązały się z powierzonych zadań, umiały zaprezentować swoje umiejętności. Potrafiły wykazać szacunek dla osób niepełnosprawnych.

Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowy, pełen magii i radości. To czas, w którym spotykamy się w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół. 19 grudnia w bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas dzieci z grupy „Pszczółki”, które wspólnie z Dyrektor p. Marzeną Korna ś zaprosiły do przedszkola Burmistrza naszego miasta p. Waldemara Sikorę, rodziców, dzieci ze wszystkich grup i cały personel przedszkola na Jasełka pt. „Nasze Betlejem”.

Wzruszający taniec aniołków pt. „Kołysanka dla Jezuska”, świąteczna dekoracja oraz dźwięk kolęd w wykonaniu dzieci przy akompaniamencie p. Pawła Korepty wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Na zakończenie p. Dyrektor i p. Burmistrz podziękowali dzieciom i rodzicom za wspaniały występ i złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

W dniu 15.12.2017 r. dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku-Zdroju wzięły udział w IV już edycji konkursu „Ubierzmy razem choinkę” organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Dzieci wraz z wychowawczyniami wykonały własnoręcznie ozdoby, które przyozdobiły drzewko w centrum miasta.

Nagrodą za pracę było wyróżnienie w konkursie, które wręczył Burmistrz Gminy Busko – Zdrój, p. Waldemar Sikora razem z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, p. Adamem Jarubasem  i Starostą p. Jerzym Kolarzem na ręce p. Marzeny Kornaś - Dyrektora Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku – Zdroju .

Przedświąteczny, zimowy czas w grupie ,,Biedronek" jest wypełniony poznawaniem zwyczajów i tradycji Bożonarodzeniowych. Dzieci poznają potrawy Wigilijne wspólnie śpiewają kolędy i pastorałki, słuchają opowieści o dawnych czasach ,kiedy narodziło się Boże Dzieciątko. Każdego dnia dzieci przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, które spędzą w gronie najbliższych, a w przedszkolu już poczyniły pierwsze kroki -upiekły pierniczki.

Niecodzienne zajęcie dostarczyło wszystkim moc wrażeń kulinarnych i nowych piernikowych smaków.