18.04.2018 dzieci z gr. „Biedronki” odwiedziły Izbę Chleba przy Parafii św. Brata Alberta, gdzie poznały historię powstawania chleba i miały możliwość upiec swój własny chlebek. Poznały poszczególne etapy otrzymywania chleba i recepturę na swój doskonały chlebek . Dowiedziały się z czego powstaje chleb, jak powstaje mąka, jakie są rodzaje ziaren i mąki, przekonały się również, że zrobienie mąki wcale nie jest łatwe. Z wyrośniętego ciasta powstały chlebki w różnych kształtach , ale każdy z nich był niezwykły i niepowtarzalny i najsmaczniejszy.

Kiedy w tradycyjnym piecu chlebowym już piekły się chlebki dzieci oglądały i dawne urządzenia, różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w dawnej chłopskiej izbie.

Ciekawe i barwnie opowieści p. Marka pobudziły dziecięcą ciekawość i wyobraźnię.

Serdecznie dziękujemy.

13.04.2018 w grupie ,,Biedronek’’ odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców’ ’pt. ,,Tropimy zwierzęta gospodarskie’’.

Na zaproszenie przez dzieci i Panią Lidię Kumor spotkanie przybyła liczna grupa rodziców wraz z  Panią dyrektor Marzeną Kornaś.

Zajęcie miało na celu utrwalenie wiadomości o zwierzętach i ptakach domowych, połączone z ćwiczeniami i zabawami  dydaktycznymi  wprowadzającymi  do poznania litery ,,j’’ i do nauki czytania.

„Biedroneczki” z zaangażowaniem zaprezentowały wiersze i piosenki o zwierzętach domowych takie jak ,,Czarna krowa’’, ,,Tylko nic nie mówcie krowie’’. Z wytrwałością poszukiwały rozwiązań zagadek, sprawdzały budowę i wygląd jajka w praktycznym działaniu ,  wspólnie i indywidualnie rozpoznawały litery, próbowały czytać proste wyrazy, wymyślały wyrazy z głoską ,,j’’ ,liczyły głoski w wyrazach oraz przeliczały elementy  w zakresie 8 .,,Bajka o gęsim Jaju, raku Nieboraku, kaczce Kwaczce, kogucie Piejaku ,kotku Mruczku i piesku Kruczku’’Ewy Szelburg-Zarembiny dostarczyła  dzieciom i gościom miłych wrażeń ,a wspólna zabawa dzieci i  rodziców w ,,Kwokę ‘’ czy ,,Rolnika’ ’dowiodła ,że to był cenny czas dla wszystkich.

10.04.2018 r. Pani dyrektor Marzena Kornaś po raz kolejny zaprosiła wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej w Busku-Zdroju wraz z opiekunami na spotkanie integracyjne oraz program artystyczny pt. „Wielkanocne Zwyczaje".
Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy 0 „Motylki" pod kierunkiem p. M. Kaczmarczyk i p. H. Drożdżowskiej. Celem spotkania było przekazanie odrobiny radości wszystkim, którzy jej potrzebują poprzez kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chcemy rozbudzić wrażliwość u dzieci wobec innych, chęć niesienia pomocy.
Mali aktorzy udowodnili, że potrafią ofiarować szczęście i wywołać uśmiech na twarzach zaproszonych Gości.
Dowodem udanej imprezy były gromkie brawa dla dzieci. Czas spędzony wspólnie był czasem wzbogacenia osobowości.

Dzieci z grupy „Misie" wykonały zdrowy i smaczny deser. Wykorzystały do tego jogurt naturalny i maliny. Samodzielnie miksowały i łączyły składniki. Nagrodą za pracę była degustacja pysznego i zdrowego koktajlu.

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wiosenny spacer. Celem wycieczki było obserwowanie budzącej się do życia przyrody. W przydomowych ogródkach przedszkolaki zobaczyły pierwsze wiosenne kwiaty, przebiśniegi i krokusy. Wsłuchiwały się również w śpiew ptaków i grzały w ciepłych promieniach wiosennego słońca.

Grupy dzieci młodszych odwiedziły przedszkolny plac zabaw, gdzie wesoło i radośnie bawiły się.