W ubiegłym tygodniu „Papużki” odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z wielką radością i zaciekawieniem zapoznały się z tym wyjątkowym miejscem. Poznały pracę bibliotekarki, zasady wypożyczania książek, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom bardzo dużo ciekawych książek znajdujących się w zbiorach biblioteki: największą, najgrubszą, najmniejszą, książkę z dźwiękiem, trójwymiarową i wiele innych. Wizyta w bibliotece nie mogła odbyć się bez głośnego czytania, dlatego pani przeczytała dzieciom bajkę. Dzieci mogły samodzielnie wybierać książeczki dla siebie i w wielkim skupieniu je oglądały. Zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenie wróciliśmy do przedszkola. Z pewnością nie będzie to nasza ostatnia wizyta w bibliotece.

Zabawy ruchowe w przedszkolu to stały element codziennych zajęć z dziećmi. "Papużi" z usmiechem na twarzy wykonują różnego rodzaju ćwiczenia mające wpływ na ogólny rozwój oraz sprawność ruchową, korzystając z różnego rodzaju przyborów. Wszelkie ćwiczenia ginastyczne oraz zabawy ruchowe sprawiają przedszkolakom dużo radości, a w trakcie ich wykonywania dzieci są bardzo samodzielne i zaradne. Tylo popatrzcie ...

W piatek 01 lutego dzieci z grupy "Wiewiórki" przygotowały krótkie przedstawienie w ramach tygodnia związanego z baśniami i bajeczkami. Sztuka pt.:"Czerwony Kapturek" została przyjęta z wielkim entuzjazmem i mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez publicznosć.

31.01.2019 r. Ewa Hrywniak z grupy „Tygryski" reprezentowała Publiczne Przedszkole Nr 2 w Busku-Zdroju w przeglądzie artystycznym Kolęd, pastorałek i utworów bożonarodzeniowych pt. „Hej kolęda, kolęda" w Szkole Podstawowej w Słabkowicach.
Nasza wychowanka zajęła II miejsce. Następnego dnia zaśpiewała pastorałkę „Kolędowy czas" dla koleżanek i kolegów ze swojej grupy. Ewunia została nagrodzona gromkimi brawami, a Pani Dyrektor pogratulowała sukcesu i wręczyła pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Panie bałwanie, panie bałwanie!

Chce pan dostać dziś na śniadanie?

-Proszę śnieg w płatkach,

w sopelkach lody

i porcję szromu chcę dla ochłody.

Panie bałwanie, zimne śniadanie

od pani Zimy wnet pan dostanie.

W tym tygodniu grupa "Misie" wybrała się na zimowy spacer. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, aby stworzyć bałwana. Efektem było stworzenie kilku!. Z pewnością zabawy na świeżym powietrzu przyniosły dzieciom mnóstwo radości. Następnego dnia, przedszkolaki wykonały kolorowe kule, które ozdabiają przedszkolny plac. Dzięki wykonanemudoświadczeniu, dzieci mogą obserwować co dzieje się z zamarzniętą wodą pod wpływem temperatury.