XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Publiczne Przedszkole Nr 2 wzięło udział w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który odbywał się w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2026 roku pod hasłem „CZYTANIE – MĄDROŚĆ – SIŁA”.
Wydarzenie tradycyjnie promowało codzienne głośne czytanie dzieciom – niezwykle ważną aktywność, która buduje więzi, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz wspiera wszechstronny rozwój najmłodszych. Tegoroczne hasło podkreślało znaczenie czytania w kształtowaniu umiejętności językowych, zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu wrażliwości społecznej, a także budowaniu odporności psychicznej i społecznej dzieci.
Tydzień Czytania zainaugurowaliśmy 26 maja tradycyjnym wspólnym czytaniem utworu „Lokomotywa” Juliana Tuwima. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w licznych spotkaniach czytelniczych, podczas których poznawały wartościowe utwory literackie, rozwijały zainteresowania książką oraz czerpały radość ze wspólnego słuchania opowiadań i wierszy.
Udział w akcji był doskonałą okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcania do codziennego kontaktu z książką. Wierzymy, że wspólnie spędzony czas z literaturą zaowocuje trwałą miłością do czytania i odkrywania świata poprzez książki.










