XVII-góra-grosza-300x125.jpg

Uczymy dzieci pomagać innym.

Rusza 17 edycja akcji Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Przedszkolaki też pomagają, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Nasze przedszkole przystąpiło do XVII edycji akcji „Góra Grosza" ,której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym

oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu potrzebującym pomocy dzieciom.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała komisja i przedszkolaki.

Zebrane monety zostały przeliczone – w tym roku zebraliśmy 350,82zł

10250 monet po 1 gr

3051 monet po 2 gr

3746 monet po 5 gr

Dnia 7.03.2017 monety zostały odesłane na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się do akcji.

Pamiętamy, że „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”