Dzień Mamy i Taty obchodzimy raz w roku – radosny i pełen majowego uroku. W tym dniu składamy Rodzicom życzenia: zdrowia, szczęścia i powodzenia. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje możliwości wokalne, recytatorskie i taneczne w programie artystycznym pod hasłem; „Kochamy Was całym sercem".

Na dzień Mamy i Taty dzieci z grupy „Wiewiórki” przygotowały przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci spisały się wspaniale. Rodzice byli zachwyceni i nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Przedstawienie uświetniły piękne stroje z epoki i wspaniałe dekoracje.

16 maja grupa „Pszczółki” zaprezentowała mamom i tatusiom przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Dzieci przeniosły rodziców w świat bajki z dzieciństwa. Dworski menuet zatańczony z gracją i wdziękiem upiększył całe przedstawienie. Wzruszeni rodzice podziękowali gromkimi brawami za cudowne przeżycia podczas spektaklu.

„Biedronki” w przygotowanym występie w humorystyczny sposób pokazały swoim mamom i tatusiom jak bardzo ich kochają. Było to szczególne spotkanie, któremu towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i ogromna duma ze swoich pociech.

Grupa „Motylki” przygotowała repertuar pełen emocji i niespodzianek. Dzieci dla swych kochanych Rodziców śpiewały piosenki, recytowały wiersze z morałem i przesłaniem na przyszłość. Innowacyjnym punktem występu był wspólny udział: dzieci i niektórych rodziców. Wspólne śpiewanie i recytacja wiersza dostarczyła wiele przeżyć zarówno dzieciom jak i biorącym udział rodzicom. Podsumowując cały występ grupa z przytupem zatańczyła żywiołową „Polkę”. Dziękujemy Wszystkim Rodzicom za liczny udział.

„Sówki” w strojach kaczuszek zaprezentowały m.in. inscenizację wiersza J. Brzechwy pt.”Kaczka Dziwaczka” oraz wesoły taniec „Kaczuszki”.

„Żyrafki” swoją miłość i wdzięczność wyraziły poprzez „Taniec motyli” oraz inscenizację „Ogród dobrych słów”.

Dnia 23.05.2019 r. w grupie "Misie" odbyło się przedstawienie z okazji "Dnia Mamy i Dnia Taty". Chłopcy wystąpili jako misie, później zmieniając się w zawodowych tancerzy. Dziewczynki mogły się jak prawdziwe laleczki.

„Tygryski” w rytmie tanga powitały swoich Rodziców i w pięknych słowach wyraziły miłość i wdzięczność.

Dzieci z grupy"Papużki" oprócz Rodziców gościły na swoim występie Burmistrza Miasta i Gminy Pana Waldemara Sikorę. Przedstawiły spektakl pt.:"Brzydkie Kaczątko". Wspaniale wcieliły się w sowje role: recytowały, śpiewały i tańczyły. Niketóre odkryły w sobie duży talent aktorski.

Drodzy Rodzice dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami, za te dni tęczą malowane i za to, że wskazujecie nam właściwą drogę.