Przedstawienie teatralne”Muzyczne Podróże po Europie”.
17 czerwca nasze przedszkole odwiedził ostatni w tym roku szkolnym teatrzyk, który stał się wyjątkowym zakończeniem wspólnych przygód przed wakacjami. Tym razem dzieci wyruszyły w fascynującą podróż po Europie, odwiedzając Wielką Brytanię, Francję oraz Włochy.
Podczas przedstawienia przedszkolaki poznały stolice poszczególnych krajów, ich najciekawsze zabytki, tradycje oraz wiele interesujących ciekawostek. Dzieci dowiedziały się m.in., z czego słynie Londyn, dlaczego Paryż nazywany jest miastem miłości oraz jakie skarby kryją słoneczne Włochy.
Nie zabrakło również kulinarnych atrakcji. Mali podróżnicy mieli okazję skosztować włoskiej pizzy, a podczas wizyty w Wielkiej Brytanii uczestniczyli w tradycyjnym podwieczorku przy angielskiej herbatce o godzinie 17.00. Dzięki temu mogli poznać kulturę odwiedzanych krajów.
W czasie całej podróży towarzyszyła nam muzyka charakterystyczna dla każdego z odwiedzanych państw, która wprowadzała dzieci w wyjątkowy nastrój i sprawiała, że jeszcze łatwiej było przenieść się wyobraźnią do różnych zakątków Europy.
To było pełne radości, śmiechu i nowych doświadczeń spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Wspaniała podróż bez walizek była doskonałym zwieńczeniem roku szkolnego i inspiracją do odkrywania świata podczas nadchodzących wakacji.












