Dnia 08.05.2019 w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego pt. „W krainie przyjaźni i dobrych słów". Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grup „Pszczółki" oraz „Tygryski" wyłonione w pierwszym etapie konkursu. Wielką odwagą i zaangażowaniem wykazały się nasze uczestniczki. Z dumą możemy powiedzieć, że Lena Francuz zajęła II miejsce, tym samym przechodząc do etapu powiatowego, Barbara Sokołowska zdobyła jedno z nielicznych wyróżnień, a Ewa Hrywniak i Zofia Prucnal dyplom za udział w konkursie.

Na kilka dni przed Wielkanocą został zorganizowany w Naszym przedszkolu kiermasz ręcznie robionych stroików i ozdób wielkanocnych. Cała kwota zebrana do puszek (3 125,16 zł) została przekazana dla małego Sebastianka. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu.

Obserwując zapał towarzyszący dzieciom w czasie zajęć praktycznych Panie z grupy „Papużki" zorganizowały dla swoich przedszkolaków warsztaty kulinarne. Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych głównym bohaterem na stole było jajeczko. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się ile ciekawych, kolorowych i zaskakujących kompozycji można stworzyć z jajka oraz świeżych warzyw. Po pokazie „Papużki" z ochotą zabrały się do przygotowania własnego dzieła. Sami zobaczcie jakie cudeńka udało nam się przygotować.

Dnia 17.04.2019 r. odbył się Przedskolny Konkurs Recytatorski pt."W krainie przyjaźni i dobrych snów". Dzieci z najstarszych grup "0" mogły zaprezentować swoje zdolności recytatorskie. Każdy z uczestników wykazał się wielkim zaangażowaniem oraz odwagą. Wyłoniono 4 dzieci, która będzie reprezentować nasze przedszkole na szczeblu Gminnym.

Dnia 16 kwietnia 2019 r. w grupie „Tygryski” odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „W krainie przyjaźni i dobrych słów” . Wszystkie chętne dzieci pięknie zaprezentowały się na tle grupy i otrzymały nagrodę.