Piękna pogoda to okazja do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Biedronki wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, by bawić się w berka, wspinać się po  drabinkach i zjeżdżać ze zjeżdżalni i zrobić idealne babki z piasku.      Dużo emocji przyniosły rozgrywki w piłkę plażową w pobliskim Skateparku i zabawy z chustą.

Jeszcze tylko kilka ozdobnych rysunków na chodniku i możemy powiedzieć że zabawa tego dnia była super !

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Misie" wybrały się na spacer do parku. Idąc najpiękniejszą ulicą - Aleją Mickiewicza, mieli okazję "potrzymać" sakiewkę Leszka Czarnego, sprawdzić czy są pieniądze w zdrojowych fontannach oraz poszukać wiewiórek w parku. Przez chwilę nasi podopieczni mogi przypomnieć sobie jak to było na występach z okazji Dnia mamy i Dnia Taty, tańcząc i śpiewając na scenie Muszli Koncertowej. Spacer zakończył się na pobliskim placu zabaw, gdzie dzieci spożytkowały resztę pozostałej energii.

Dnia 03.06.2019 r. w ramach projektu "Cała Polska czyta Dzieciom" w grupie "Misie" i "Sówki" pojawił się gość specjalny. W rolę lektora książek wcieliła się Pani z Pedagogicznej Biblioteki w Busku-Zdroju. Z zaciekawieniem i ogromną uwagą dzieci wysłuchały m.in. bajki o chorym kotku i z łatowścią odgadywały zagadki o polnych zwierzętach. Dziękujemy Pani Agnieszce za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Chociaż przedszkolny Dzień Dzicka jeszcze przed nami, to dzieci z grupy "Misie" już myślą o dobrej zabawie. Balony królują w różnych postaciach. W ostatnich dniach wykonały własnoręczne prezenty - "gniotki". Nowe zabawki oddziaływują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Zgniatając balona wypełnionego mąką dzieci świetnie się odstresowują i wyrzucają z siebie negatywne emocje, relaksując się i wprawiając się w dobry nastrój. Własnoręczne ozdabianie i tworzenie fryzur pozwoliło rozwinąć kreatywność i pomysłowość.

Dzieci z najmłodszej grupy wsadziły na rabatce przedszkolnej pomidory hodowane do tej pory na parapecie  w sali. Każde dziecko  zabrało też jedną sadzonkę do domu by obserwować kolejne etapy ich rozwoju. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać plony naszej pracy.