Wrzesień jest miesiącem w którym przedszkolaki uczą się zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno w przedszkolu jak i poza nim. W związku z tym dzieci wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie. Celem wyjścia było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych,przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Przedszkolaki miały okazję odbyć praktyczną lekcję bezpiecznego przechodzenia przez pasy na przejściu z sygnalizacją świetlną oraz bez niej. Dzieci utrwaliły podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drodze i po chodniku a następnie bezpiecznie wróciły do przedszkola.

20 września to dzień bardzo ważny dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ w tym dniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie mogło być inaczej w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci miały mnóstwo radości i zabawy. Były wspólne tańce przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną i z balonami, a nawet przedszkolne kino z popcornem. Głośny śmiech dochodzący z sal świadczył o wspaniałej zabawie przedszkolaków. Pani Dyrektor zadbała również o poczęstunek i słodki upominek dla każdego dziecka. Wszystkim przedszkolakom życzymy uśmiechu każdego dnia.

W tym roku nasze przedszkole brało udział w piątej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym roku ta ogónloeuropejska kampania realizowana była pod hasłem #BeActive(bądź aktywny) i zachęcała do aktywnego trybu życia i szerzenia kultury sportowej niezależnie od wieku. Przez cały tydzień w naszym przedszkolu odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz w salach przedszkolnych, gdzie dzieci aktywnie spędzały czas. Ponadto w poszczególnych grupach odbywały się prezentacje dotyczące zdrowego stylu życia- uprawiania sportu oraz zdrowego odżywiania. Wydarzeniem podsumowującym i zwieńczającym Europejski Tydzień Sportu był zorganizowany w sali gimnastycznej Dzień Sportu, w którym brała udział cała społeczność przedszkolna.Na to wydarzenie zaproszeni zostali również trenerzy z Akademii Piłkarskiej "Korona" z Kielc, którzy przeprowadzili z dziećmi trening piłkarski.  Wszyscy uczestnicy świetnie spędzili dzień na sportowo a ich wysiłek
nagrodzony został złotymi medalami.

W tym roku obchody Dnia Dziecka nasze przedszkole obchodziło wyjątkowo hucznie. W ogrodzie przedszkolnym przez dwa dni odbywał się festyn dla naszych dzieci. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: ogromna dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany zamek, karuzela oraz duża ilość waty cukrowej. Nie zabrakło wspólnej zabawy, konkursów, quizów, zabaw muzyczno - tanecznych, zajęć sportowych. Dzieci bawiły się wyśmienicie a uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Wycieczka do „ OCEANIKA"- CHRUSTY k/ZAGNAŃSKA.

To niezwykłe miejsce odwiedziły nasze przedszkolaki z grupy "Żyrafki" i "Pszczółki". Dzieci podziwiały podwodny świat roślin i zwierząt, karmiły rybki oraz brały udział w warsztatach plastycznych, gdzie samodzielnie wykonały rybkę. Starsze dzieci zamiast warsztatów wybrały zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach.

Dnia 27.05.2019 r. dzieci z grupy „Tygryski" wybrały się na wycieczkę autokarową do Bałtowa. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o wyginiętych dinozaurach, poznanie tajemnic ich życia, kształtowanie zainteresowań przyrodą i środowiskiem. Dzieci zwiedzały Jura Park, Prehistoryczne Oceanarium. Wycieczka odbyła się w pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Dzieci z grup „Wiewiórki" i „Sówki" wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wygwizdowie koło Lisowa. Przedszkolaki podziwiały dzikie zwierzęta. Szczególnie podobały im się zebry, wielbłądy , kangury i oczywiście piękne dostojne pawie. Małe lwiątka wzbudziły dużo emocji ... są takie słodkie. Dużo radości i rewelacyjnej zabawy dostarczył domek na drzewie i baseny z kulkami. Było super! Dzieci były zachwycone.

12.06.2019 r. Dzieci z grupy „Motylki" wybrały się do „prawdziwego" dla dzieci w Kielcach. W Teatrze „Kubuś" obejrzały spektakl na podstawie książki I.Ch. Andersena „Zmruż oczko" w wykonaniu aktorów. Sztuka teatralna jak i sam przejazd autokarem oraz drugie śniadanie zjedzone na trawce, dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Dnia 13 czerwca dzieci z grupy „Misie" i „Papużki" wybrały się na wycieczkę różnymi środkami transportu. Trasę z przedszkola do Pińczowa przemierzyły busami, po czym kolejką wąskotorową udały się do Umianowic. Po drodze podziwiały krajobrazy nadnidziańskiego parku krajobrazowego. Na miejscu przedszkolaki brały udział w różnych grach i zabawach zorganizowanych przez ich wychowawców. Szaleństwu nie było końca, na beztroskiej zabawie szybko upłynął czas, pozostawiając niezapomniane wrażenia. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola.

17.06.2019 r. grupa „Biedronki" pojechała na wycieczkę do „Babyjagowa" do Huty Szklanej. Dzieci poznały walory kulturowe i historyczne regionu świętokrzyskiego „zasmakowały" atmosferę niezwykłych atrakcji województwa poprzez ich ożywienie m.in. Chatka Baby Jagi naturalnej wielkości, bajkowa chatka na kurzej stópce ustylizowana żywą osobą Babą Jagą. Dzieci z zaciekawieniem słuchały legendy o Górach Świętokrzyskich.