W tym roku obchody Dnia Dziecka nasze przedszkole obchodziło wyjątkowo hucznie. W ogrodzie przedszkolnym przez dwa dni odbywał się festyn dla naszych dzieci. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: ogromna dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany zamek, karuzela oraz duża ilość waty cukrowej. Nie zabrakło wspólnej zabawy, konkursów, quizów, zabaw muzyczno - tanecznych, zajęć sportowych. Dzieci bawiły się wyśmienicie a uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Wycieczka do „ OCEANIKA"- CHRUSTY k/ZAGNAŃSKA.

To niezwykłe miejsce odwiedziły nasze przedszkolaki z grupy "Żyrafki" i "Pszczółki". Dzieci podziwiały podwodny świat roślin i zwierząt, karmiły rybki oraz brały udział w warsztatach plastycznych, gdzie samodzielnie wykonały rybkę. Starsze dzieci zamiast warsztatów wybrały zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach.

Dnia 27.05.2019 r. dzieci z grupy „Tygryski" wybrały się na wycieczkę autokarową do Bałtowa. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o wyginiętych dinozaurach, poznanie tajemnic ich życia, kształtowanie zainteresowań przyrodą i środowiskiem. Dzieci zwiedzały Jura Park, Prehistoryczne Oceanarium. Wycieczka odbyła się w pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Dzieci z grup „Wiewiórki" i „Sówki" wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wygwizdowie koło Lisowa. Przedszkolaki podziwiały dzikie zwierzęta. Szczególnie podobały im się zebry, wielbłądy , kangury i oczywiście piękne dostojne pawie. Małe lwiątka wzbudziły dużo emocji ... są takie słodkie. Dużo radości i rewelacyjnej zabawy dostarczył domek na drzewie i baseny z kulkami. Było super! Dzieci były zachwycone.

12.06.2019 r. Dzieci z grupy „Motylki" wybrały się do „prawdziwego" dla dzieci w Kielcach. W Teatrze „Kubuś" obejrzały spektakl na podstawie książki I.Ch. Andersena „Zmruż oczko" w wykonaniu aktorów. Sztuka teatralna jak i sam przejazd autokarem oraz drugie śniadanie zjedzone na trawce, dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Dnia 13 czerwca dzieci z grupy „Misie" i „Papużki" wybrały się na wycieczkę różnymi środkami transportu. Trasę z przedszkola do Pińczowa przemierzyły busami, po czym kolejką wąskotorową udały się do Umianowic. Po drodze podziwiały krajobrazy nadnidziańskiego parku krajobrazowego. Na miejscu przedszkolaki brały udział w różnych grach i zabawach zorganizowanych przez ich wychowawców. Szaleństwu nie było końca, na beztroskiej zabawie szybko upłynął czas, pozostawiając niezapomniane wrażenia. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola.

17.06.2019 r. grupa „Biedronki" pojechała na wycieczkę do „Babyjagowa" do Huty Szklanej. Dzieci poznały walory kulturowe i historyczne regionu świętokrzyskiego „zasmakowały" atmosferę niezwykłych atrakcji województwa poprzez ich ożywienie m.in. Chatka Baby Jagi naturalnej wielkości, bajkowa chatka na kurzej stópce ustylizowana żywą osobą Babą Jagą. Dzieci z zaciekawieniem słuchały legendy o Górach Świętokrzyskich.

Piękna pogoda to okazja do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Biedronki wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, by bawić się w berka, wspinać się po  drabinkach i zjeżdżać ze zjeżdżalni i zrobić idealne babki z piasku.      Dużo emocji przyniosły rozgrywki w piłkę plażową w pobliskim Skateparku i zabawy z chustą.

Jeszcze tylko kilka ozdobnych rysunków na chodniku i możemy powiedzieć że zabawa tego dnia była super !

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci z grupy "Misie" wybrały się na spacer do parku. Idąc najpiękniejszą ulicą - Aleją Mickiewicza, mieli okazję "potrzymać" sakiewkę Leszka Czarnego, sprawdzić czy są pieniądze w zdrojowych fontannach oraz poszukać wiewiórek w parku. Przez chwilę nasi podopieczni mogi przypomnieć sobie jak to było na występach z okazji Dnia mamy i Dnia Taty, tańcząc i śpiewając na scenie Muszli Koncertowej. Spacer zakończył się na pobliskim placu zabaw, gdzie dzieci spożytkowały resztę pozostałej energii.

Dnia 03.06.2019 r. w ramach projektu "Cała Polska czyta Dzieciom" w grupie "Misie" i "Sówki" pojawił się gość specjalny. W rolę lektora książek wcieliła się Pani z Pedagogicznej Biblioteki w Busku-Zdroju. Z zaciekawieniem i ogromną uwagą dzieci wysłuchały m.in. bajki o chorym kotku i z łatowścią odgadywały zagadki o polnych zwierzętach. Dziękujemy Pani Agnieszce za odwiedziny i zapraszamy ponownie!